Sevgi

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Sevgi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 69 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Sevgi
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
SEVGİ

250px-A_Love_for_the_Arts_by_Delacorr.jpg

Normalde konu acmayacagimi ifade etmiştim fakat bugün bir ayrıcalık yapmak istedim bu konuyu açarken gerimiz de bıraktığımız sevgiyi yeniden hatırlatmak istediğim için şahsi düşüncemi yazmak istedim böyle

Sevgi nedir yada o sevgiyi güzel kılan nedir aslında basit bir şekilde tarif edebiliriz aslında sevgi bir bağ gibidir onu özel kılan ise insanın içerisinde yeşeren bir tohum tanecigi diyebiliriz

Bugün yarın eserler sunarız çoğu zaman ne amaçta olduğunu bilmeden yaparız ama o dokunuş eksiktir bu eksikliği bilmeden yaparız yaptığımızın özel ve güzel olduğunu düşünürüz zaman sonra hatta yıllar sonra eserler kaybolur bir rüzgar gelir ve o sıcak yel esintisi ile herşeyi alır götürür

Belki bizi bizden ayıran en büyük eksiklik sevgi bağının eksik kalması olabilir

Sevgi sadece bir bakış yada sözcük değildir sevgi bir his ve duygudur

İnsan sevdi mi doğayı tabiatı canlıları candan sever bu duygu ve his insana guzellikler sunar iç dunyasi ayrı bir özel olur

Yıllar önce bir ders aldığında bağların ve ifadelerin değerlerini anlarsın belki sadece bir bağdan öte belkide sıkı bir his bilemezsin aslında hayat bir ders ortamı dir bu ortamda çok farklı ödevler olur bazen hangi odevden başlayacağını bilemezsin

Bir yerden başlayayım devamı gelir dersin aynı klavyenin tuşlarına basmak gibi ama ya yanlış yerden başlarsak diye endişe duyarsın

Sonra insan der ki aman ya bir yerden baslayayim devamı gelir dersin gerçekte böyle mi ta bı değil

Sevgi bir yerden başlayacak ise ilk önce onu hissetmek gerekir seven insan farklıdır bakışları ifadeleri düşünceleri yorumları hayatı okuyuşu hayata karşı duruşu daha bir farklı olur

Bu fark önemli değil önemli olan hayata yorumlar ekleyebilmek

Çaresiz zor sıkıntılarla dolu seneler yaşadığınız da bile sevgi gönülde yesermeli ve canlı olması gerekir ama öyle olmuyor zorlu hayat süreçleri sizi sizden alıyor ve sizi bir anda farklı bir yasam bicimine götürebiliyor

O halde doğru adım doğru başlangıç çok onemli bazen kayıplar bazen ise kazançlar oluyor belki uzun gibi gözüken ama kısa olan ömrü hayatınızda dönüp geriye bakmayı hiç istemiyoruz çünkü hep hayallerimiz oluyor değil mi öyle

Peki bizler hangi dokunuşları hayatımiz için yapıyoruz bunu bulabilmek zor çünkü gün bitiyorsa yatağa gelip yatıyoruz

Bazen TV başında bazen sohbet halinde bazen ise eglenceli bir ortam da kendimizi enerjik tutmaya çalışıyoruz bunlar belki özel belki güzel şeyler

Ama ne kadar hissediyoruz ne kadar hayatın farkındayız bu soruya cevap bulabilmek zor olsa gerek

Bugün ellerim tuşlara dokunuyor belki düşüncelerden çıkan sözler sizi tatmin etmeyecek belki bazılarını mutlu edecek belkide bazıları kızacak

İşte hayat ta böyle bu hayatta hep bir çeşitlilik var farkına vardık yada varmadik bildik yada bilemedik ama bir not ekledik eğer his var ise sevgi var demektir

Geceleri yatarken düşünürüm bugün neler yaptım bugün insanlar için hangi kazanımları sağladım bugün nasıl iyi bir insan olabildim diye

Belki bir düşünce ama bunu denemek belkide bizi kendimize barışık kılacak eskiden insanları dinlemek için okul çıkışı halka açık yerlere gider onlarla sohbet ederdim tecrubelerinden faydalanmak için bugün bunu halen deniyorum

Çok farklı hayat hikayelerine denk geldim çok güzel anılara denk geldim eskiden konuştuğum insanlar bugünler de bir çoğu hayatta bile değil ama bana bir tecrübe eklediler bu yüzden onlara çok şey borçluyum

Konu ben miyim asla değilim olamamda aslında bu konuyu açmak istediğim için size sunmak istedim

Düşünüyorum çok uzaklara gidiyorum o zamanlarda bile zorluklar ve sıkıntılar olduğunu hayal ediyorum o zamanlar da insanların bu zorlukları nasıl asabildigini hayal ediyorum aslına bakarsanız hayal etmek çok güzel ama bunu faydalı hale getirebildiginiz de daha özel oluyor

Yaşamlar insanları zorlayacak belkide çok zorluklar da hayatlarımız da olacak ama şunu asla unutmayın istiyorum ne olursa olsun yüreğinizde ki ve kalbinizde ki sevgiyi asla yarıda bırakmayın sonuna kadar hayat boyu hep sizle birlikte yaşasın insanlarin ne dediği çok önemli değil önemli olan sizin hayata bakışınız olsun

Hayatta savaşlar zulümler acılar ve üzüntüler yaşıyoruz bunu birlikte asabilecegimize inandığımız gün bugün bu topraklarda sevgi yeşermeye başlayacak zor değil mi öyle dünyada sevgiyi tutmak zordur

Ama önemli olan da zoru basarabilmek değil mi öyle fakat kaç kişi ister diye soracaksınız bunu sormayın önce siz isteyin devamı gelir

Sevginin kelimeleri belki de ilk aşk ile başlar düşünsenize bir icat yapiyorsunuz ve sonrasında milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve adeta bu icat bir milat oluşturuyor

Yola çıkarken bu icat in harikalar oluşturabileceğini bilirmiydiniz hayır asla bilemezsiniz ama yola ciktiniz ve sunumladiniz zaman sonra anladınız ki size ve eserinize hayranlık duydular

Eğer sadece hayranlık duyulmak için çaba verdiyseniz yukari da ifade ettiğim gibi yanlış sayfadan başlamışsıniz

Bazen ortaya öyle eserler koyulur ki eserin sahibini bilmezsiniz bir nevi gizli kahraman gibi olur aslinda o eser sahibinin kahramanlığa da ihtiyacı yoktur onun amacı fayda ve sunum olur

Gözleriniz den yaşlar dökülsün hıçkıra hıçkıra ağlamaya baslayin çünkü bugün biz kendimize su soruyu soralım bugün insanlık için neler yaptık diye ama ne yazik ki bir çoğumuz bu soruyu sormayacak çünkü hedefimiz sadece biz olduk

Birbirimize bakışlarımiz tavirlarimiz hareketlerimiz değişti aldığımız bir kaç ödül ile günü kapatıyoruz

Bir şey diyemeyiz ağlamaya gelince belki duygusal bir replik ten öteye gidemeyecek

Dusunuyormuyuz yada en çok ne düşünüyorsunuz bu cevaplar hep sizde saklı olacak

Günün birinde misafir olduğunuz dünya sizler için bizler için bitip gidecek belki o ana kadar kelimeler de bize yetmeyecek

Farkında değiliz ama dünya her geçen gün yaşlanmaya biz insanlar gibi devam ediyor ama bu hayata insanlar olarak neler sunabiliriz bilemiyoruz

Çaresizlik zor bir durum bugün ben yazarken hasta yatağında şifa bekleyen yada aç karnını doyurmak için dua eden insanlar oluyor ne kadar farkındayız hiç baskalari için dua ediyor muyuz

Kendimizden başkası için kendimize istediğimizi onlar için de isteyebiliyormuyuz

Aslında soruya yanlış yerden başladım böyle insanlar ne kadar var bilemiyoruz

Sevgi tanecigi gecenin aydınlığın da doğan bir güneş gibidir gece güneş doğmaz demeyin öyle guzel doğar ki sadece bunu farkedebilmek sizin algilamanizla ilgili bir durum diyebilirim

Sitem etmek mi neye sitem edelim ki bence gerek yok önemli olan daha iyi bir dünya için neler yapabiliriz hangi güzellikleri katabiliriz bunları konuşmak bunlar için düşünceler üretmek belki de gelecek kuşaklar için daha faydalı olur diye düşünüyorum

Dünya öyle güzel bir yer ki bu güzellikleri bu sanat eserlerini görünce insan çok sukrediyor sevginin yeşermesi bu dünyayı daha özel kılacak belki eksik noktalar çok var ama iyi bir maya bu eksikliklere güzellikler katacak diye düşünüyorum

Hayatta böyledir herşey düşünce ile başlar sonrasında sunum ve tasarıma geçip son şekil verilir belki eksik noktalar fazla var ama ne yazık ki daha iyisi için gayretlerimiz ve çabalarımız çok az oluyor

Ben insanlara inanmak istiyorum bir gün güzel bir dünya inşa edecekler ve o gün dünyanın Altın Çağı olacak ama o gün için güzel tohumlar eklemek gerekiyor

Bizler hayat boyu mücadele içerisinde belkide eksik bir çok noktalar bırakıyoruz ama yine de bir gün o güzel günde insanlar birbirlerini daha iyi tanıyacaklar diye düşünüyorum

Sevginin olduğu ve yeşerdigi ve gelecek nesillere aktarılması umuduylan diyelim

Böyle

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar