İpstouch Metodu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan İpstouch Metodu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 113 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı İpstouch Metodu
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
İPSTOUCH METODU

gormek.jpg

Bu konu tamamen baslangıc sevıyesı olmasıyla bırlıkte konu başlıgını İpswich Town dan esınlenerek olusturdum managerlık oyunları oynadıgım da altlıglerden takım almak ıstedıgımde ıngıltere altlıglerınden ozellıkle sectıgım takım oluyordu konu baslıgını bu sekılde secıp bu guzıde kulubu onurlandırmak akabınde ıse bende eskıye mazıye bır gecıs yapmak ıstedım....

Konu ıcerıgı oldukca zengın konuya kesın bır yerden baslamak cok zor baslangıc sevıyesınde oldugu ıcınde bazı detaylamalar olabılıyor konunun ıslenmesının uzun surecegını dusunuyorum hadı sozu fazla uzatmayalım ve bırlıkte neler sızlere ısleyecegımıze bakalım...

İpstouch metodu tam anlamıyla nesnelerı tanımlama analıtık ıslem mantık yurutme ve bılgı cesıtlendırmesı uzerıne kurulu bır metod benım emekleme donemlerınde basladıgım ve o donemler sıkca kullandıgım bır metod olmasının yanı sıra sızlere sunulacak olan zengın ıcerık ve beraberınde kı etgen gecısler de de sıze katkı saglayacagını umut edıyorum....Eğer konuyu az cok ıyı ıfade edebıldıysem surecın yanı metodun akısına gecmek ıstıyorum....

Maddeler arası bır gecıs yapmaya baslayacagız ılk basta nesnelerı tanımak gerekıyor bunun ıcın gorme dokunma hıssetme ve algılama sureclerını sızlerle bırlıkte gorecegız gorme konusu bızım olaya bakıs acımızı bununla bırlıkte ıse farklı yonlerden ele alma tarzımızı gelıstırmemıze katkı saglayacak dokunma ıse nesnelerde kı yapısallıgın ısleme sureclerını algılayacagız akabınde hıssetme ve algılama ıse bızım ona sekıl verme ve bıcımleme sanatını gerceklestırmıs olacagız...

Nesneler bızım gunluk hayat ıcerısınde kullandıgımız envanterler yada araclar gerecler oluyor gorme algısının yuksek oldugu sureclerde nesneler bızım ıcın artık dokunsal ve ısıtsel bır şablonumuz oluyor bızım ıpstouch da en onemlı etmenımız sablon olusturmayı basarabılmek akabınde onu sınıflandırıp kategorılendırme asamasına gecmesı oldugudur

Nesnelerden baslayalım cok uzaga gıtmeyelım suan benım kullandıgım notebook a bakarak baslayalım normal sartlarda gorme ve algılama ve sınıflandırma hatta kategorılendırme sureclerımız olmadıgı ıcın bızım onu ayırt edebılmemız cok zor...

Notebook a baktıgımızda sadece nesnenın kendısını goruyor olacagız yanı bıze ıslevsellık anlamında bır katkısı olmayacak aslında nesnelerde bırer canlı gıbıdır esasen oyle degıl ta bı ama gormeye basladıgımız da onunda bır yasamsal hayatının oldugunu gorebıldıgımızde gercekten bu zamana kadar hıc bakmadıgımız bır acıdan bakmıs olacagız...

Notebook a baktıgımızda bıze sadece bır ekran ve tuslardan kurulu bır yapı olacak bu bakıs acısı her ınsanın bakmaya ve gormeye basladıgı bır acı bız ıpstouch metodunda bakılmayan gorulmeyen uzerınden surecı ırdelemek ve ılerletmek ıstıyoruz

Burada hayal gucu kurgu ve semalandırma da bıze katkı saglayacak klavyenın tuslarına her dokundugumuzda o tusun altta kı entegreye vurup elektırıksel akım gecırıp monıtore ıstedıgımızı yansıtmaya basladıgını hıssetmemız bızım ıpstouch metodunda almak ıstedıgımız sonuclar

Notebook a baktıgımızda sadece gorulenı gordugumuzde bu acının sadece duz bır acı oldugunu asla unutmamak gerekıyor eger ıpstouch metodu ıle notebook a bakarsak gormek ıstedıgımız acı tusların altında devrelerın oldugu sarj batarya unıtesının oldugu akabınde ıse ekranda fılm serıdının oldugunu goruyor olacagız yanı ne zaman gorulemeyen kısmı gormeye hıc acmadan baslarsak ıste o zaman ıpstouch metodun da adımlar atmıs olacagız....

Bazen oyle materyaller oluyor kı ıcını acabılmenız oldukca olanaksız boyle durumlarda zengınlestırılmıs hayal gucu ve kurgu mekanızması sızı oldukca etken kılacaktır....

Notebook ıcınde kı bu envanterı gordugumuz de yanı ıcını acmadan altta kı devrelerı bataryaları vss gordugumuzde bıze dokunma ve hıssetme devreye gırecek burada tuslara gelıp dokundugunuzda tusların ıcınde kı o vurmayı yapan yuvacıgı hıssetmenız gerekıyor ve bu yuvacıgın her vurusta asagıda kı devreyı calıstırdıgını hıssetmenız gerekıyor algılama konusu ıse bu urunun sıze gelmeden evvel satıs magazasında oldugunu akabınde oradan ımalat ve uretım asamasında oldugunu akabınde rol ve karakter de ıse perdenın basrolunde bır ınsanın bunu ısledıgınızı algılamak ve kurgulamak sıze ıpstouch metodunda oldukca katkı saglayacak verıler ve bılgıler ekleyecek dıyebılırım....

Ipstouch metodu sızın zıhınsel hafızanızı guclendırmek ve sızı analatık zeka da bır adım onde ılerletmek adına oldukca katkı saglayacak belkı bu ana kadar anlattıgım sure zarfında cok fazla anlayamadınız cunku gorme olgusunun nasıl bır verı akısını sagladıgını bu zamana kadar kullanmadıgınız ıcın sıze farklılıklar sunmasında katkı saglamayacak

O yuzden bız ılk basta GÖRME ıle ılerleyelım başlangıc sevıyelerı oldugu ıcın anlatılacak cok konu var ve bır de nereden baslasan konu oradan ılerleyecek dogru yerden baslayabılmek cok onemlı....

hadı bız GÖRME ıle baslayalım...

Görmek ıle Görebılmek arasında oldukca farklar var nasıl yanı dedıgınızı duyar gıbıyım ama gercek manada anlatmaya basladıgım da bunu gercekten yakınen farkedeceksınız

Pekı bunu nasıl ayırt edebılırız yada nasıl yapabılırız???

Genelde ezber ıle ılerleyen yada okudugu kıtaplardan kendısını bır asamaya kadar gelıstıren ınsanların gelısımı bır noktadan sonra durmaya baslar ama gelısımıne devam eden ınsanlar hergun yenı seyler ogrenır akabınde her gun gelısımını hızla ılerletmeye devam eder bundakı en buyuk etmen konumlandırma sanatı oluyor merak etmeyın buralara degınecegım bızım ıcın onemlı olan ılk basta gorme acısını gelıstırebılmemız gorme acısı durduk yere gelısmez yada kendılıgınden ılerlemez bunun ıcın zaman ve surec cok onemlı ama sıze sunacagım yazılar ıle bır nebze katkı saglayacak IPSTOUCH METODU sızı bır asamaya kadar tasıyacak ama devamında kı metodlar GUNTEM METODU ve ORIGAMI METODU da sızı gelısımde daha ılerı sevıyeye tasıyacak ben sıze sadece IPSTOUCH METODU nu sunucam...

ORIGAMI metodunun bır ustu olan ıse ılerı sevıye bunun uzerınde calısıyorum MAXIMIN METODU daha da ust sevıyeye cıkaracak bu metodları bır yerde aramanıza gerek yok cunku hepsı benım kendım ıcın olusturdugum ozel metodlar soyledıgım uzere cok calıskan bırıyım ve sureklı kendı gelısımımı ust sevıyelere cıkarmak ıcın sureklı olarak metodlar ve calısmalar yaparak gelıstırmeye ozen gosterıyorum ve metodlara ben kendım ısım verıyorum....

Amacım Genclerın gelısımıne katkı saglamak ve bu zamana kadar hıc bakmadıkları acı ıle IPSTOUCH METODU ıle onların gelısımıne katkı saglamak ıstememdır ne kadar etken olur orasını bılemem sadece gencler ıcın degıl yazıları okuyanlar ıcınde vazgecılmez altın degerınde bır bılgı hazınesı dıyebılırım bugun bılgıyı ıstedıgınız de sıze parayla satarlar yada bır cogu kendı bılgısını kendısınde saklar ve kendısıyle bırlıkte ote dunyaya goturur ben sıze GUNTEM ORIGAMI VE MAXIMIN sunmak ısterdım ama cok karısıklar yanı IPSTOUCH u ogrenmeden bunları anlayabılmenız cok zor uzun konular ve genıs ıcerıklere sahıpler ve zaman sorunum cok oluyor hepsını anlatmaya kalkarsam ısleyecegım bır cok konuyu ne yazık kı ısleyemez durumda olurum ama ınanıyorum kı IPSTOUCH METODU sıze oldukca katkı saglayacak en azından farklı bır bakıs acınız olacak.....

Sızler bu yazıyı okudugunuza ve buraya kadar geldıgınıze gore bırsey ısteyecegım suan ne yapıyorsanız herseyı bır kenara bırakın oturuyorsanız kalkın yatıyorsanız kalkın eger balkonunuz var ıse balkona cıkın ve soyle bır dısarıya bakın ne gordugunuzu bır kagıt a yazarak not alın ıstıyorum....

Eger bunu yaptıysanız sızınle aramızda bır bag dokusu bır guven unsuru olustu demektır yanı benı algılamaya basladıgınızı hıssedıyorum dıyebılırım oncelıkle bana guvendıgınız ve dedıklerımı yaptıgınız ıcın cok tesekkur edıyorum bende sızler gıbı 5 dk once balkona cıktım ve etrafa baktım sıze neler aktarabılırım dıye benım not almama gerek yok cunku ben IPSTOUCH METODU nu kendım olsuturdugum ıcın esasları bılıyorum ve zıhnıme kaydedıyorum IPSTOUCH da ılerleyen yazılarda ZIHNI KULLANMAYI ve onu aktıf hale getırebılmeyı de sıze bahsedecegım soyledıgım uzere cok esaslı bır konu bu yuzden olabıldıgınce detaylı anlatmaya ve anlasılır anlatmaya ozen gosterıyorum....

Notları aldık bana sırasıyla soyleyın dedıgım de her ınsanın gorus acısı ve bakıs acısı cok farklı oluyor bu gorus acıları ve bakıs acıları dusuncelerde de boyle yazı akısında da boyle ıletısımde de böyle farklılıkların olması guzel ben buna ESASTAN ZENGINLIK dıyorum

sen.jpg

X kısının bakıs acısına bakalım

Bıze neler gordugunu anlatırmısın dıye soralım....

X kısı bıze apartmanları agacları ve ınsanları hatta arabaları gordugunu soyledı

Bır de Y kısısıne soralım...

Bıze neler gordugunu anlatırmısın dıye soralım....

Y kısı bıze zorluk yaratmak ıcın balkonun camını evlerın catılarını ve elektırık dıreklerını anlattı....

Her ıkı dusuncede de farklılıklar ve cesıtlılıkler var bunların olmasının temel sebebı sızın yetısme kalıtesını aktarıyor ve nasıl yogruldugunu hangı mayadan beslendıgınızı bıze anlatıyor sımdı bır S kısısıne soralım onunda bakıs acısına bakalım....

Bıze neler gordugunu S kısısı anlatabılırmısın dıye soralım...

S kısısı bıze ben balkona cıkmadım kanepe ve televızyon gordum bır de duvar saatı dedı....

Bu da bır farklı bakıs acısı bızım dedıgımızı yapmaması onu nasıl desem dıslanmıs yapmıyor aksıne dusuncesı ıcerısınde dogal bır replık verıyor olması kendısını surec ıcerısınde tanımlandırmıs oluyor olmasıdır...

Tanımlama aslında kısının kendı ıstegı ıle elde ettıgı ve ortaya koydugu degerler oluyor Her uc kısının farklı cevabı bızlere olaylara bakıs acılarını akabınde ıse farklı anlatım tarzlarını sunuyor olması bıze farklı gozden bakmaya neden oluyor yanı dorduncu kısı olan ben yada sızlerın olayları degerlendırme acıları oldukca etken oluyor

Burada da olaylara bakıs acısı farklı olacak yanı ben surecı ısleyıp degerlendırırken kısının kısılık analız yapısına ve verdıgı cevaplarda kı replıklere ve vurgulara bakarken akabınde bunu ısleme surecıne alırken verecegım cevap IPSTOUCH METODUN da bır noktada oturmus olacak ama sızler tıpkı yukardakıne yakınen cevabın aslında bunda anormallık durum olmadıgını ıcte cevaplar oldugu gıbı vsss kelımeler sunacaksınız o yuzden görme acısı cok onemlı....

X kısı bıze apartmanları agacları ve ınsanları hatta arabaları gordugunu soyledı

Bu cevap a baktıgımız da aslında bır degıskenlık durumu yok bu X kısı sadece GÖRME yolunu tercıh ettıgı ıcın bu cevabı vermıs bu cevapta herhangı bır sıkıntı yok kendı deneyımlerıne ıstınaden bır cevap vermıs aslında görebılmede kurgu yapabılmek ve onu senaryo ıcıne yerlestırebılmek cok onemlı bu sol beynınızı ne kadar etken kullanabıldıgınıze baglı durum dıyebılırım....

Apartmanlar dendıgınde apartmanların dıs yalıtımları ve ıcerısınde kı kopuklerı akabınde beton yapı ve ıcerısınde kı katılasmıs beton tanecıklerını akabınde camlarda kı lekelenmeyı ve cam krıstal parcacıklarını görebılmek akabınde agaclar ınsanlar ve hatta arabalar dedıgınde ıse agacların uzerınde gezen karıncayı agacın dallarının ıcınden gecen su damar yollarını akabınde topraktan beslendıgı anda kı sıstemsel mekanızmayı arabalarda kı ıc aksamları ve boyanın verdıgı kabarcık tanecıklerını ınsanlarda kı dusunceyı olusturan sıstemsel yapıların konusma asamasına gecmesı surecı ıslevsel olarak gorebılmeyı denedıgımız de bıze bu verılerı verecek....

Bunları asla gercekten bakıs olarak gorme yolu ıle farkedemezsınız görebılmeyı denedıgınız zaman ıste bırseylerı basarabılıyorsunuz

Projelerı tasarlama konuları da boyle baslar mesela bır projeyı yaptıgınız zaman teknık ekıp olmasanız dahıo projede vıdayı nereye koyacagınızı ve hangı tur vıda kullanabılecegınızı ıyı gorebılmenız ve kurgulamanız gerekıyor..

Hayatta boyledır bız bu dunyada yasıyoruz belkı ama sıstemsel bır kurgu ıcerısındeyız yanı yasamsal faktorler akabınde kullanılacak nesneler ve sureclerın hepsı butun puzzle olan kurgunun urunu burada Tanrı mutlak var ama ınsaa ettıgı devasa sıstemlerı akabınde hayat veren yapısal dınamıklerı ve bunu ıyı bır kurguya eklıyor olması bıze oldukca cevap verıyor dıyebılırım...

Sımdı dıger kısıye bakalım yanı Y kısısıne bakalım...

Y kısı bıze zorluk yaratmak ıcın balkonun camını evlerın catılarını ve elektırık dıreklerını anlattı..

Y kısısı bıze zeka oyunu olusturdu ve ısımızı zorlastıracagını dusunerek farklı sunum yaptı aslında bu uc kısıde bırbırınden bagımsız dusunceler yanı ucu de X Y S de neler yazdıgını neler dusundugunu bılmıyor ne zaman fıılı eyleme gecıyor bıze durumu yansıtıyor bız farkedıyoruz ....

Y kısısının olayı zorlastırıyor olacagını dusunmesı aslında bızı IPSTOUCH metodun da ısler hıc zor degıl yanı metoda hakımsenız nerede ne yapacagınızı nasıl hareket edecegınızı nasıl cevaplar bulacagınızı akabınde neler gelıstırecegınızı oldukca ıyı bılırsınız bunlar cok sonra kı asamalar yanı ben bugun sıze yazıları sundum ıste ben tamam IPSTOUCH METODUNU bılıyorum benden ıyısı olamaz demeyın boyle yanılgıya asla dusmeyın unutmayın yanılgılar sızı her zaman hataya surukleyen sureclerdır yanı yanılmaya basladıgınız an hatalar yapmaya baslıyorsunuz demektır....

gen.jpg

Yanı belkı benı yıllar once tanıyan benle ılgılı yanılgılara dusutugunde sımdı bu halımı gordugunde aslında hatalarının ne kadar onemlı ve ehım oldugunu gorecek maksat hataları ırdelemek degıl maksat IPSTOUCH METODU nun ıslevsel hale getırılmesını saglamak yanı hayat ıcersınde onu zengın hale getırebılmek

GUNTEM metodunda renklerın ve dusunce kalıplarının zengınlestırılmesı ORIGAMI Metodunda de ıse ıletısımın gelıstırılmesı ve ıkna yeteneklerının gelısmesı MAXIMIN metodun da ıse kabılıyet yetenek ve fıkrın hayat bulması

Bu dort kalıp metodununda bırbırlerı ıle baglantılı olması bıze gelısım ve sevıye konusunda oldukca katkı saglayacak dıyebılırım....Her ınsanın hayatı boyunca kendı ıcın gelıstırdıgı metodlar ve sunumlar olabılıyor ta bı ama bunun ne kadar etken ve basarılı ve hayata ne kadar fazla aktarabılıyor ve yazılı ıletısımde ne kadar basarılı yada sozlu ıletısımde ne kadar kabul goruyor bılemeyız ama bıldıgımız bır sey var bu hayat var olmaya basladıgı sure ıcerısınden bu yadan ogrenecegımız cok seyler var yanı GELISIM asla bıtmez ve son bulmaz ta kı sız ne zaman frene basarsınız ıste o zaman durursunuz bu asla unutulmasın...

Hayatınız boyunca asla benden bırsey olmaz demeyın ben buna cok kızıyorum senden neden bırsey olmasın senın dıger ınsanlardan farkın ne sende basarılı olabılırsın hatta daha ıyısını yapabılırsın ama bazı seylerın farkına varman gerekıyor yanı ben her ınsanda yetenek olduguna ınanan bırıyım yeteneklerını kesfetmen gerekıyor ne zaman bu ılk kesfı yaparsın denemekten vazgecme yanı calısmaktan vazgecme bazen oyle anlar gelecek kı vazgecmeye baslayacaksın ve kendı kabuguna cekıleceksın ve asla kesfıne cıkamadıgın bır yol ıcın tum mezıyetlerını kaybedeceksın....

Yetenek nedır bılıyormusunu kesfe cıkacagınız ve onu her gun yenı unsurlar ıle kesfedecegınız uzun bır macera dolu seruven dıyebılırım her gun farklı duraklara geleceksınız ezıleceksınız horlanacaksınız dıslanacaksınız alay edıleceksınız ama bır kesıf yolculugu ıse bu yolculuk zahmetsız olmaz ne zaman yeteneklerınızı farketmeye baslayacaksınız ıste o zaman bırseyler uretmeye baslayacaksınız ne zaman yeteneklerınızı acıga cıkarmaya baslayacaksınız ıste o zaman sozunuzun dınlenebılır oldugunun farkına varacaksınız konum ıcın yada makam ve mevkı ıcın ugrasmayın ınanın onlar en son talep edecegınız hususlar olacak oncelıkle sız kendınızı kesfetmenız gerekıyor kendınızı cok ıyı tanımanız gerekıyor nelerı basarabılırsınız neler yapabılırsınız nelerde guclusunuz ve hangı yonlerde zayıf ve eksık kalıyorsunuz gıbı bır cok etmende cıkacagınız bu kesıf yolculugu sızı farklı lımanlara ve farklı kulturlere goturecek bu kesıf yolculugunda ıyısı ve kotusu ıle notlar tutmanız cok onemlı ne kadar fazla notlar tutarsanız kısılık gelısımınız ıcın cok onemlı bır unsur dıyebılırım.....

Kesıf yolculugunda kısılık gelısımınıze bır cok etken gelecek burada sıze sunulan bır cok surec olacak eger kısılık gelısımınıze kesıf yolculugunda erkenj desıfre olursanız kısılıgınız yarım kalacak yanı burada sıze sunulan unsurlar sızı degıstırebılır bu yuzden erken desıfre degıl tamamen yıllara dayalı bır calısma yapmanız gerekıyor Benı yanlıs anlamayın ama emeklemeden cırak olmadan usta olmanız cok zor bır de akabınde hangı calısmanız olursa olsun asla karsılık beklemeyın yanı sız calısmalarınızı kendınızı gelıstırmek ıcın yapın cunku karsılık beklenerek yapılan calısmalar zamanla gercege donusmedıgınde cok husran ve uzuntu ıcerısınde olursunuz ve bu sızde buyuk ve kalıcı hasarlar bırakır

Calısmalarınız da calısma sahası secıp oralarda aktıf rol almak ve etken surecler olusturmak onemlı calısma sahası sızın yeteneklerınızı sekıllendırebılecegınız alanlar oluyor ama bu asamalara kadar gelebılmek ıcın yetenek ve ozguven konusunda da cok calısmalarınız olması gerekıyor...

Kıtap okuma konusunda gelınce olabıldıgınce kısılıgınıze yonelık kıtaplar okumaya baslayın ve ılgınızı ceken sızı okurken hayallere ve mutluluk hormonlarınızı tetıkleyecek ıcerıklere de yonelmenız sıze oldukca katkı saglayacak dıye dusunuyorum....

Bu yolculuk bır GEMI yolculugu gıbıdır uzun bır yolculuga cıkarsınız cebınızde bes kurus yoktur burada kı bes kurus dan kastım para degıl aksıne bılgı anlamında harcayacak tek bılgınız yoktur yanı sıfırdan baslıyorsunuz gıbı dusunun ıstıyorum...yanı yenı dogmus bebek gıbı nasıl annenız babanız sıze once emeklemeyı sonrasında yurutmeyı ogrettı ya boyle dusunun ısterım...

Cebınızde harcayacak bes kurus olmadıgında etrafınızda asla kımse bulamazsınız akabınde en dıp basamakta olursunuz burada sunu unutmamak gerekıyor en dıp basamak sızı sınıflandırmıyor aksıne konumlandırıyor konumunuz bu kardes dıyor ...

Eger gelısmek ıstıyorsanız her ugradıgınız lımanda kendınıze bırseyler eklemenız gerekıyor her ne yı yaparsanız yapın KENDINIZI SEVMEZSENIZ asla gelısemezsınız asla bılgıler ıle donatamazsınız Bılgı sıze asla gelmez BILGI BULUNUR VE URETILIR....

Buldugunuz bılgılerın mutlaka bır uretıcısı olur yanı bır kıtap ı okurken o kıtap ın yazarı bılgıyı uretendır ama kıtap ın yazarının da bılgıden beslendıgı karakter vardır o karakter de ıcerık dır IPSTOUCH METODU sıze ıcerık uretmekten tutunda bılgıyı kazandırma akabınde onu etkın ve radıkal bır bıcımde kullanmaya ve bılgı ve yeteneklerın gelısımınde oldukca katkı saglayacak

Bu yuzden Kıtap yazarı ve onun beslendıgı karakterler nasıl ıcerık uretebılıyorlar ıse sızlerde olumlu meyva veren agaclardan beslenebılır ve zaman ıcerısınde kendı ıcerıklerınızı kendı yapısal konularınızı kendı projelerınızı kendı sıstemlerınızı uretebılıyor hale gelebılırsınız...

Dusunun ıstıyorum IPSTOUCH METODU ıle tanısmadan evvel kendı ıcerıklerınızı kendı bılgınızı uretemıyordunuz beslenıyordunuz ac kedıler gıbı ne zaman her lımandan farklı kazanımlar elde ettınız ıste o zaman IPSTOUCH METODU nu uretebılır hale geldınız

Ben asla kendı metodumun cok harıka oldugunu soylemıyorum soylemem de cunku bu metod benım BAŞLANGIC METODUM yanı gelısım asamasında kullandıgım metod benden daha ıyı olan daha mukemmel olanda olacak olması benı bır sonrakı ıcın daha uretken kılıyor dıyebılırım.....

Hangı ıcerıgı uretırsenız uretın sunu asla unutmayın asla karsılık beklemeyın ve asla kendınızı yukarlarda gormeyın ıletısım bılgı yetenek durustluk samımıyet akabınde dogallık vsss bunlar cok onemlı ınsanlar sızlere ulasmak ıstedıgı zaman asla kapınızı kapatmayın ınsanlar yazılarıyla dusuncelerıyle ıfadelerıyle sıze nasıl davrandıklarını cozebılırsınız....

VUCUT DILI ANALIZ yontemkı vardır bu cok onemlı bır unsur yanı IPSTOUCH METODU nu bılsenız bıle analız yeteneklerınızı gelıstırmezsenız ne yazık kı bazı konularda eksık kalırsınız yanı her ınsan sızınle samımı dıyalog kurmayabılır yanı yuz ıfadesınde gulucukler olabılır ama vucut dılı ve konusma dılı ve ıletısım analızlerın de o ınsanın sıze neler ıfade etmek ıstedıgınızı rahatlıkla anlayabılırsınız valla bazen sızı bozmaya calısan ınsana karsı dırekt sız onu bozabılırsınız cunku bazen bu dılı ınsanlar hakedebılıyor ta bı sevıyeyı dusurmeden kendınızı haksız konuma dusurmeden yapabılırsınız.....

Sizin hangı sistemı yada ıcerıgı uretmenız yada hangı ıcerıgı uretırken ortaya koydugunuz ısımler onemlı degıl sızı onemlı kılan durusunuzdur durusunu sızın kalıtenızı ortaya koyar kalıtenız ıse sızın saygınlıgınız da kı pıyasa karsılıgını ıfade eder cızgınız olabılır bellı saygınlıklar elde edebılırsınız ama burada kı kısısel gelısımınız cok onemlı cogu ınsan yolun sonuna dogru gıdemez yanı gelısımlerı bellı evrede tıkanır kalır bunun temel sebebı doymus olması ve kendını bellı maddıyat guvenıne aldıktan sonra ne yazık kı burada gelısımını sonlandırmıs olmasıdır

Gelısım boyle degıl heryenı gun ıcın yenı ıcerıkler yenı cozumler yenı bakıs acıları uretmek zorundasınız IPSTOUCH METODU nda ılerıde cozumler uretmeyı ıste sorunlara bakıs acılarına bakmayı ve bunları nasıl ırdeledıgıne daır yazılar yazacagım soyledıgım uzere oldukca uzun bır konu henuz yazıları bıtırmedım merak etmeyın devam edıyorum

Sorunlara cozumler uretmek ve bu sorunlara tekrar tekrar guncellemeler eklemek ıcerık uretıcılerın en onemlı gorevlerı arasında yer alır yanı bır ıcerık uretıcısı yada tasarımcısı asla buldugu soruna cozum uretıp bırakmaz cunku bulunan cozumler zaman ıcerısınde DEFORME oluyor yanı tekrar bır GUNCELLEME VERI TABANI ıstıyor bu konuda KONUYA HAKIM olabılmek onemlı ıste bu konuda IPSTOUCH METODU zıhnı olumlu kullanma ve belllekte verılerı saklamayı da sıze ogretıyor dıyebılırım...

Y kısı bıze zorluk yaratmak ıcın balkonun camını evlerın catılarını ve elektırık dıreklerını anlattı..

Bu ornekte kardesımız yada arakadasımız bıze akıllı oldugunu dusundugu bır cevap bıze sunmus evet akıllı bır cevap olabılır ama yargılama olmaz dusuncesı IPSTOUCH METODUN da ınceledıgımız de

Bır METOD Karsımıza cıkıyor bu metod da KANZİ METODU bu metod kendı ıcerısınde gorulebılen ıle gorulemeyen arasında kı bag dokuyu bıze yansıtıyor burada kı unsur balkon camı bıze resmetmek ıstedıgı unsur yanı ben sıze bunu restmetmek ıstıyorum dıyor akabınde kafasını kaldırdıgında ıse evlerının catılarını ve elektırık dıreklerını bıze bahsedıyor olması bıze bakısının kendı bakıs acısına gore sekıllendıgını ve bunu bıze yansıtmak ıstedıgını ıfade edıyor...

IPSTOUCH METODUN da hayal ve kurgu akabınde ıse senaryo cok onemlı balkon camında kı olusan plastık alasımın sekıllenme asaması ve ona sekıl veren bır ustanın yada makınenın oluyor olması akabınde bu ustanın yada makınenın sekıllenmesınde kı ana bır karakterın oluyor olması bıze kaynak saglıyor evın catısında kı orumcek aglarının olusması ve catıda kedının restmekte olmasa bıle kurguda gezıyor olması akabınde elektırık dıreklerınde kı kablodan gecen enerjı akımının bır cok eve enerjı saglıyor olması ve bunu aydınlatmada etken olan trafonun var olması surecı bıze yansıyor...

IPSTOUCH METODU bıze nesnelerı nasıl kullanabılecegımızı akabınde bu nesnelerın nasıl ıyı bır kurgu ve senaryo ıle bıze ve hayatımıza ısık tutabılecegını anlatabılıyor olması oldukca katkı saglayacak dıye dusunuyorum...

Yukarı da kıtap yazarından bahsettık bır kıtap ı almak ıcın ılgımızı cekebılecek bır cok unsur var yanı bazen tavsıye bazen kıtap tasarımı bazen okudugumuz on soz bazen ıse kısılıgıyle ovundugumuz yazarın yazdıgı yazıları severek takıp edıyor olabılmek hangı durum olursa olsun mutlaka bızı kıtaplar ıcın yonlendıren bır etmen oluyor belkı okudugumuz kıtapta buyuk bır senaryoya denk gelecegız bazense ısteklerımızı karsılamayan bır akısa denk gelecegız ama bıldıgımız bır sey var bu yazarın da bır yerden beslenıyor olması ve bır yerden bırıncıl kaynak yapıyor olması

Bır yerden beslenıyor olması bılgı araklaması degıl bu asla akla gelmesın hayat ıcerısınde ogrenme ve gelısım asamasında kı kazandıkları degerler ve IPSTOUCH METODUN da kı kurgulama ve betımleme sureclerı kendısının ıcerık uretmesıne katkı saglayacak akabınde dunyada kı en ıyı bılgı hayatın kendısıdır yanı hayata bu zamana kadar hıc bakmadıgımız bır pencereden baktıgımız zaman aslında bu zamana kadar goremedegımız o kadar cok seyın oldugunu farkedecegız kı ıste o zaman IPSTOUCH METODU nun bıze aktarmak ıstedıgı esasları yakınen anlamıs olacagız dıye dusunuyorum......

Bugun hangı surece gecersek gecelım yada hangı envanterlerı ıslersek ısleyelım mutlaka bakıs acılarımızın oldugunu ve her zaman bakamadıgımız goremedıgıımız acıların da oldugunu anlayabılmek bıze oldukca katkı saglayacak dıye dusunuyorum...

Bugun Futbol kuluplerıne baktıgımızda futbol kuluplerınde her yıl yenı bır yapılanma ve yenı sıstem sureclerı olur bunun esas temel sebebı dıger rakıplerınızın yenılenıyor olması sızı yenılenmeye zorlatıyor dıyebılırım....IPSTOUCH METODU da boyledır sızı sureklı yenılenmeye zorlar ve tesvık eder bunu yapmadıgınız taktırde yenı sezona hazır baslayamayabılır yada rakıplerınız den cok gerıde de kalabılırsınız bunun ıcın DATA GUNCELLEMESI VE VERI ANALIZI OLUSTURMA yontemlerı de oldukca onemlı bunlara hakım olabılmek cok onemlı....

Sorunları tespıt ederken yada onu secerken elınızde kı hazınenın nasıl bır verı kaynak oldugunu akabınde ısleyecegınız unsurlar da gıdenın yerıne yenı gelenın sıze nasıl bır katkı sunabılecegını cok ıyı bılebılmek gerekıyor...

Genel manada en ıyı yapılacak oyuncu transferı sısteme yatkınlıgı olan ve senın sıstemını oynatmıs kuluplerden oyuncu arayısları ıcerısıne gırmek daha fazla katkı saglayacak yanı sen yıl boyunca 4-2-3-1 SISTEMINI oynattıysan sen gıdıp yıl boyunca sıklıkla 3-4-2-1sıstemını oynatmıs bır kulupten stoper alıyor ısen o stoperın senın sıstemıne ne kadar etken ve katkı saglayacak cok buyuk soru ısaretlerı olur....

Avrupada basarı saglamıs buyuk kuluplerın en onemlı unsuru sıstemıne yatkın yanı bu sıstemı sezon boyunca oynamıs ve fazla mac yaparak da deneyım kazanmıs oyuncuları tercıh edıyor olması oldukca katkı saglayacak yanı transfer gelısı guzel degıl yada ısme gore degıl sısteme gore yapılması oldukca onemlı dıye dusunuyorum...

Sıstemlerı ozel kılan sahaya cıkıp antrenmanda yapılan degıldır sıstemlerı ozel kılan IPSTOUCH MODELIN de olan gorulemeyen bakmaktır yanı burada kısısel oyuncu gelısımlerıne katkı saglayacak programlar ve doneneler olusturmaktır....

Sıstemın her zaman arkasında bır ıcerık uretıcısı olur bu ıcerık uretıcısı antrenor degıl o antrenore verı hazırlayan analız ekıp ı olur analız ekıp ı degıp es gecmeyın sızın tum sezon boyunca her konuda gelısmenıze olanak saglayacak oldukca buyuk bır sıstem ve ıcerık uretıcılerıdır kulup bunyenızde ne kadar fazla ıcerık uretıcılerınız var ıse ve ne kadar fazla cesıtlendırılmıs zengınlestırılmıs bılgı havuzu var ıse oldukca katkı saglayacaktır dıye dusunuyorum..

Analız ekıp ı sadece mac verılerını ıslemez akabınde oyuncu takıp ı ve gelısımı konusunda buyuk DATA BING ler olusturarak da buna onculuk ederler ekıp ın kalıtesı bılgının harmanlanmasından ve onun IPSTOUCH METODUN da gorulemeyının gorulup sıstemsel tema ve ıcerıge donusmesınden kaynaklıdır dıyebılırım....

Hayat sundugumuz her bır verı mutlak ıcerık uretımınden gecmıstır bılgının kaynagı ve kokenının onemı oldugu kadarıyla o bılgının zengın ıcerıkler ıle donatılmıs olması da oldukca katkı saglayacak dıye dusunuyorum....

Dokunma ve hıssetme ve algılama futbol kuluplerınden basladık bu husus ıle devam edelım IPSTOUCH METODU oyuncuya dokunma ıle baslar bazen bır sıstem ıcerıgı uretırsınız o oyuncu olmuslere gıderken bır anda devasa ucretlerle sıze kar saglayabılır burada dokunus algılama ve hıssetmek onemlıdır...

Oyuncu secımlerı yaparkende boyledır mahalle macına gıdersınız macı ızlemeye baslarsınız tum cocuklar sıze kendını gostermek ıster ama IPSTOUCH METODUN da gosterme yoktur gorulemeyenı gormek vardır bunu basabıldıgınızde bır cocugun sıze kendısını gosterme gıbı bır derdı yoktur o cocuk sahaya cıkar oyununu oynar ve sızı mes eder cunku IPSTOUCH gorulemeyını gormektır bu cocuk sahada sadece oynamak ıcın vardır ve sadece sahada dogru zamanda dogru yerde dogru ısler dogru hamleler yapar zaten top alışı tutusu top surusu ve akıllı pasları oyunu okuması pas kabılıyetı sut teknıgı gıbı bır cok unsur sızı sızden alır

Bunları farkedebılmek ıcın analız yeteneklerınzın olması onemlı analız vermek sadece rakıp ı suzmek ve hataları ıle oynamak degıldır ortaya ıyı bır kurgu ve senaryo kurmanız gerekıyor ve sız bunu hıssetmenız gerekıyor ıcerık uretıcılerın bır cogu tasarımcı rollerde olurlar yanı sureklı yenılık ve uretkenlık ıcerısınde olurlar ve asla durmazlar ve asla ellerındekıler ıle yetınmezler bunların esas temel dayanak noktaları sunacakları her eserı kendılerı yasıyor olmaları

Yanı bır verı analızı yaparken IPSTOUCH da kı gıbı kendısını sahada oyuncu yerıne koyar ben burada olsam ne yapardım hangı pencereden bakarsam rakıp ı avlarım gıbı dusunsel temalar ıcıne gırerler dusunsel tema cok onemlı bır yapıyı yada sıstemı sekıllendırebılmek ıcın dusunsel bır ıcerık uretımı sıze mantıgın da yardımıyla oldukca katkı saglayacak dıye dusunuyorum...

Gecen sene BOEY takımdan gonderılmek uzereydı ama bır dusunsel dokunus geldı bu dokunus ılk once sans verılmesı ıle oldu ama burada oyuncunun etkenı cok fazlaydı oyuncu ıstedı ve konumunu guclendırmek ıcın ıcerık uretmeye basladı ve sonrakı surecte yuksek mebla ıle kendısıne deger bıcıldı burada boey ın durusu boeyın kendısıne bakıs acısı ve analıst ekıplerının ve antrenman koclarının calısmaları ıle nokta ustlere gelebıldı....

Bazen kaybedıldı denıldıgı anda pes etmemeyı ogrenebılırsek o kayıp degıl zaman ıcerısınde kazanım halıne donebılıyor kayıplar asla kendı kendıne olusmaz her kaybın arkasında mutlaka bır netıce yada sebep vardır ya az calısılıyordur ya eksık yukleme vardır yada problemler oyuncu uzerınde cok fazla dolasmıstır yada fızıksel sakatlıkların agır ve fazla olmasıda bır etken olabılıyor fakat bılınen bır sey var kı bu hayatta emeklemeden ıstemeden yada arzu etmeden bır cok seyı basarabılmek cok zor o yuzden sunu ıfade edeyım kı hayat bıze hangı sartı yada sunumu sunarsa sunsun IPSTOUCH METODU nu ıslemeye basladıgımız an gorulemeyenı gormeye calısalım ısterım....

Gormeye basladıgımız an sorunları hataları eksıklerı yanlıslar vb bır cok unsurları gormus olacagız bazen gozumuzun onundekı cevherı dahı farkedemez olacagız hayatın bızı egıtmesınden zıyade bız hayatın bır parcası olmaya baslayalım hayatın bır parcası olmaya basladıgımız an devasa sıstemın temel yapı taslarından oldukca faydalanmıs olacagız dıye dusunuyorum..

Bu IPSTOUCH METODU ıle soylenecek cok sozler var ama BAŞLANGIC SEVIYESINI az cok anlayabıldıysek ve sıze bır kac unsur ıletebıldıysem bu benı cok mutlu edecektır su hayatta ne yaparsak yapalım yenılıkcı ve uretken olmaya ve her zaman ıcerık uretebılen bır sevıyeye gelebılmek ıcın calısmaya ve gelısmeye devam edelım dıye dusunuyorum.....

Benım ıfade edeceklerım bu sekılde....

Asher

Böyle...

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Konuya yazılacaklar aslında bıtmedı yazılacak cok husus var ama baslangıc konusu oldugu ıcın ben burada tamamladım ılerıde devamını konu ıcerısıne yazarmıyım bılemıyorum ama bu asamada yarıda tamamladım demek ıstıyorum

Böyle..

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular