Tanrı varsa kötü oldugunu ontolıjık olarak anlıyorum

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde İgnostik felsefeci tarafından oluşturulan Tanrı varsa kötü oldugunu ontolıjık olarak anlıyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tanrı varsa kötü oldugunu ontolıjık olarak anlıyorum
Konbuyu başlatan İgnostik felsefeci
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan İgnostik felsefeci

İgnostik felsefeci

Felsefe.net
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Felsefe
Ünvan
Master degree
Hangi Felsefe Akımına Yatkınsınız ?
Epistemoloji
Ben gerçek tanrının kötü olduguna inanmıyorum, zaten kötü oldugunu o kanıtlamış, ben gerçek tanrının kötü oldugunu anlıyorum veya tanrının olmadıgını anlıyorum anlamak inançtan üstün duygudur. , örnegin.
Ceylanı o yaratmış ama, aslanıda, ceylanı yemesi için yaratmış, fakat ceylanında, tıpkı insan gibi yaşamaya hakkı var, onunda tıpkı insan gibi, organları var,
Onunda canı acıyor.
Bence sistem kötü çünkü, gercek tanrı kötü, yada tanrı gercek ten yok bu yüzden düzen yerine kaos hakim Ben gerçek tanrının kötü olduguna inanmıyorum, zaten kötü oldugunu o kanıtlamış, ben gerçek tanrının kötü oldugunu anlıyorum, örnegin.
Ceylanı o yaratmış ama, aslanıda, ceylanı yemesi için yaratmış ,
Tvde hergün aynı şeyler insanlar ya kavga ediyor yada birbirini öldürüyor. Birileri kara para alıyor Mafyalar çirit atıyor, siyasiler kanunlardan üstün düzen degil bu tam Bi
kaos, yaratılış yok o yüzden böyle oluyor.
Bana göre kötü bir tanrı olasılıgı daha güçlü çünkü, iyi tanrı, evreni varetse, bile kaosa izin vermicek şekilde evreni dizayn eder bu yüzden darwinin teorisi açıkça görülüyor, güçlüler güçsüzleri yiyor yada, yok ediyor, veya sindirip, köle yaparak, zengin oluyor. .

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Konular